اخبار

5شایعه درباره ایفون15 پرو

در حالی که هنوز حدود ۱۰ ماه تا معرفی سری آیفون ۱۵ توسط اپل فاصله داریم اما شایعات طبق معمول از حالا برای این محصولات پخش شده است. این شایعات نشان می‌دهند که مدل‌های پیشرفته‌تر پرو در مقایسه با مدل‌های استاندارد سال آینده، ویژگی‌های انحصاری بیشتری نسبت به سری‌های پیشین دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

در ماه سپتامبر (شهریور) تحلیل‌گر معروف اپل، مینگ چی کو گفت که فروش زیاد مدل‌های آيفون ۱۴ پرو به احتمال زیاد اپل را تشویق خواهد کرد تا تفاوت بین آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس را با سری استاندارد آیفون ۱۵ حتی بیشتر از قبل کند. اگرچه که برخی تغییرات سخت افزاری برای سری آیفون ۱۵، از مدت‌ها قبل برای این سری برنامه‌ریزی شده است، اما خیلی از تغییرات هم احمال دارد به واسطه استقبال از سری آیفون ۱۴ پرو اعمال شود.

در حال حاضر حداقل ۵ ویژگی وجود دارد که شایعه شده است در انحصار مدل‌های آیفون ۱۵ پرو خواهد بود:

تراشه A17: به گفته نشریه ژاپنی Nikkei Asia، مدل‌های آیفون ۱۵ پرو به تراشه A17 Bionic که بر اساس فرآیند ۳ نانومتری نسل دوم شرکت TSMC تولید می شود، مجهز خواهند شد که عملکرد و کارایی این دستگاه‌ها را بسیار بهبود خواهد بخشید. این گزارش ادعا می‌کند که سال ۲۰۲۳ می‌تواند دومین سال متوالی باشد که در آن تنها مدل‌های حرفه‌ای سری جدید آیفون، از جدیدترین تراشه اپل بهره می‌برند.

پورت USB-C سریع‌تر: به گفته مینگ چی کو تحلیل‌گر اپل، مدل‌های آيفون ۱۵ پرو دارای یک پورت USB-C با پشتیبانی از حداقل USB 3.2 یا Thunderbolt 3 خواهند بود که باعث می شود این گوشی‌ها سرعت انتقال داده را در مقایسه با کابل لایتنینگ، به میزان قابل توجهی بالاتر ببرند. کو گفته که پورت USC-C در مدل‌های استاندارد آیفون ۱۵، به سرعت USB 2.0 مانند لایتنینگ محدود می‌شود.

افزایش میزان رم: طبق گزارش شرکت تحقیقاتی تایوانی TrendForce، مدل‌های آیفون ۱۵ پرو به ۸ گیگابایت رم مجهز خواهند شد، در حالی که مدل‌های استاندارد مانند مدل‌های فعلی آیفون ۱۴، دارای ۶ گیگابایت رم خواهند بود. میزان رم اضافی می‌تواند به برنامه‌هایی مانند سافاری اجازه دهد تا محتوای بیشتری را در پس زمینه فعال نگه دارند و از بارگیری مجدد محتوا هنگام باز شدن مجدد برنامه جلوگیری کند.

افزایش زوم اپتیکال برای آیفون ۱۵ پرو مکس: طبق گفته مینگ چی کو مدل‌های آيفون ۱۵ پرو دارای دکمه‌های تنظیم صدا و پاور متفاوتی نسبت به نسل‌های پیشین آیفون خواهند بود. این تحلیل‌گر گفته که این گوشی‌ها به دو موتور تپتیک اضافی مجهز خواهند شد که بازخورد لمسی را برای شبیه‌سازی احساس فشار دادن دکمه‌ها بدون حرکت فیزیکی، چیزی شبیه به دکمه هوم آیفون ۸ یا ترک پد در مک بوک‌های جدید ارایه می‌دهند

.طبق گفته کو، آیفون ۱۵ پرو مکس دارای لنز تله فوتو پریسکوپ خواهد بود. این می‌تواند منجر به زوم اپتیکال حداقل ۱۰ برابری در مقایسه با ۳ برابری در مدل‌های آيفون ۱۴ پرو شود.با توجه به افزایش تمایز میان این مدل، مارک گورمن خبرنگار بلومبرگ گفته که آیفون ۱۵ پرو مکس به احتمال قوی، به آیفون ۱۵ اولترا تغییر نام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید