اخبار

تبلت شیائومی پد 5 آپدیت با اندروید 12

کاربران نسخه جهانی تبلت شیائومی پد 5، می‌توانند به زودی آپدیت اندروید 12 و رابط کاربری MIUI 13.1 را دریافت کنند. این آپدیت که در حال حاضر برای عده‌ای از کاربران منتشر شده، به زودی در دسترس همگان قرار گرفته و اگر چندان صبور نیستید؛ امکان دسترسی به این آپدیت به وسیله دانلود و نصب فیرم‌ور نیز وجود دارد.

تبلت شیائومی پد 5 در سال گذشته و با سیستم عامل اندروید 11 و رابط کاربری MIUI 12.5 به بازار آمد. این آپدیت جدید که سیستم عامل اندروید 12 و رابط کاربری MIUI 13.1 را به همراه دارد؛ با پچ امنیتی ماه سپتامبر منتشر خواهد شد. کاربران نسخه جهانی، آپدیتی با شماره بیلد 13.1.1.0.SKXMIXM را دریافت کرده و در سوی دیگر، کاربران نسخه اروپایی باید آپدیتی با شماره بیلد 13.1.2.0.SKXEUXM را دانلود کنند. این دستگاه دارای یک نسخه مخصوص بازار هند نیز بود که به صورت پیش فرض، رابط کاربری MIUI 13 را به همراه داشت.

لیست تغییرات صورت گرفته در این آپدیت، چندان وارد جزئیات نشده و تنها به نسخه جدید اندروید و پچ امنیتی اشاره می‌کند. رابط کاربری MIUI 13 دارای ویژگی‌هایی چون ویجت‌های جدید، بهبودهای امنیتی، تنظیمات خانه هوشمند و طراحی جدید است. یکی از تغییرات عمده MIUI 13، معرفی زیرشاخه‌ای از این رابط کاربری با نام MIUI Pad بوده که برای دستگآه‌هایی با نمایشگر‌ بزرگ‌تر طراحی شده است.

نسخه جهانی تبلت شیائومی پد 5، در ابتدا قرار بود تا آپدیت MIUI 13 را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ دریافت کند؛ ولی با توجه به اینکه حالا در ماه سپتامبر و سه ماهه آخر امسال هستیم، به نظر می‌رسد که شیائومی نتوانسته به قول خود عمل کند!

درباره انتشار دیر هنگام آپدیت اندروید 12 و رابط کاربری MIUI 13.1 برای تبلت شیائومی پد 5 چه می‌اندیشید؟ آیا به نظر شما، پشتیبانی نرم افزاری شیائومی از محصولات خود کافی است یا جای پیشرفت بیشتری دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید