اخبار

سری گلکسی اس 23 و اس 24 دیگر تراشه اگزینوس را به همراه نخواهند داشت

براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد تا استراتژی مشابه‌ غول فناوری آمریکایی یعنی اپل را برای سخت‌افزارهای خود پیاده‌سازی کند چرا که به تازگی شایعه‌ای در دسترس کاربران قرار گرفته است که اذعان دارد سامسونگ تیمی را به خدمت گرفته است تا تراشه‌ای اختصاصی برای سری پرچمدار گلکسی اس توسعه دهند. باید اشاره کرد که این پروژه غول فناوری کره جنوبی به اقدام اپل برای توسعه تراشه‌های سری A آیفون شبیه است. عرضه این تراشه توسط سامسونگ به احتمال زیاد رقابت تنگاتنگی بین تراشه‌ اپل و تولیدکننده کره‌ای ایجاد خواهد کرد. 

طبق این گزارش که توسط وبسایت خبری Naver منتشر شده است، سامسونگ توجه ویژه‌ای بر توسعه تراشه‌های اختصاصی خود دارد به طوری که سری پرچمدار نسل بعدی گلکسی اس 23 و اس 24 با تراشه اگزینوس روانه بازار نخواهند شد و به نظر می‌رسد تراشه اسنپدراگون در همه مدل‌های سری گلکسی اس 23 و اس 24 به کار خواهد رفت و نسخه اسنپدراگون روانه بازار‌های مختلف خواهد شد.

 در حال حاضر، نسخه اگزینوس سری گلکسی اس 22 در برخی از بازارها مانند اروپا عرضه شده است ولی سایر بازارها مانند ایالات متحده، کانادا، تایوان و چین نسخه اسنپدراگون را دریافت کرده‌اند. شایان ذکر است که تراشه‌ای که قرار است توسط سامسونگ توسعه داده شود تنها در سری گلکسی اس به کار نخواهد رفت و سری تاشو گلکسی زد نیز از این تراشه بهره‌مند خواهند شد.

در نهایت باید اشاره کرد که سامسونگ در حال حاضر مشکلاتی در خط تولید تراشه‌های 3 ناتومتری و 4 نانومتری خود دارد. در این راستا، اخیرا مشخص شده بود که تنها 35 درصد از تراشه‌های 4 نانومتری تولید شده توسط سامسونگ موفق به عبور از مرحله کنترل کیفیت می‌شوند. از آن سو، 70 درصد از تراشه‌های 4 نانومتری TSMC مرحله کنترل کیفیت را با موفقیت پشت سر می‌گذارند که باعث شده است تا شرکت‌های مختلف مانند کوالکام به فکر همکاری با TSMC بیفتند. 

دیدگاهتان را بنویسید