اخبار

قلم اس پن گلکسی اس 22 الترا سرعت بسیار بیشتری نسبت به نسل‌ پیشین دارد

مدتی است که به لطف شایعات و رندر‌های منتشر شده، می‌دانیم که گوشی سامسونگ گلکسی اس 22 الترا قرار است جانشین سری گلکسی نوت باشد و درگاه اختصاصی قلم اس پن نیز در این گوشی قرار گرفته است. حالا یوتوبری به نام Zaryab Khan ویدیویی را منتشر کرده و در آن ادعا می‌کند که تجربه کار با قلم در این گوشی، بسیار بهتر از سری گلکسی نوت 20 است.

سامسونگ برای گوشی گلکسی اس 22 الترا، قلم اس پن جدیدی را تولید کرده که دارای شماره مدل EJ-PS908 است. قلم به کار رفته روی سری گلکسی نوت 20، دارای تاخیر در عملکرد ۹ میلی ثانیه‌ای بود که در واقع همان فاصله زمانی است که بین نوشتن متن توسط کاربر و مشاهده آن روی صفحه گوشی وجود دارد.

اما در این نسل جدید، این تاخیر در عملکرد به طور محسوسی کاهش یافته و از ۹ میلی ثانیه به تنها ۲.۸ میلی ثانیه رسیده است. این امر نشانگر بهبود سرعت ۳ برابری نسبت به نسل پیشین بوده و تجربه‌ای دقیقا مشابه نوشتن با کاغذ و قلم را برای کاربران رقم خواهد زد.

این یوتوبر همچنین ادعا می‌کند که دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی این گوشی، از تکنولوژی HDR ۱۲ بیتی پشتیبانی کرده و این موجب ضبط ویدیوی‌هایی با روشنایی و رنگ‌های طبیعی‌تر نسبت به نسل‌های پیشین خواهد شد. این گفته وی با یکی از شایعات پیشین که ادعا داشتند دوربین این گوشی توانایی ضبط ویدیو با ۶۸ میلیارد رنگ را دارد نیز جور در می‌آید. این ویژگی تنها در هنگام ضبط ویدیو با رزولوشن 4K و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه قابل دسترسی بوده و در هنگام فیلمبرداری با رزولوشن 8K، امکان استفاده از آن وجود ندارد.

با استناد به گزارشات اخیر، گلکسی اس 22 الترا دارای بهترین نمایشگر بازار بوده و از شارژ سریع ۴۵ واتی نیز پشتیبانی می‌کند. دوربین این گوشی از نظر مگاپیکسلی، تفاوتی با نسل پیشین نداشته اما از سنسور‌ها و لنز‌های جدید و همچنین قدرت پردازشی بیشتری بهره‌مند است که در نهایت موجب خلق عکس‌های با کیفیت‌تری می‌شوند.

به گفته برخی شایعات، نسخه پایه این گوشی حافظه داخلی کمتری نسبت به نسل پیشین دارد. انتظار می‌رود که سامسونگ در روز ۹ فوریه (۲۰ بهمن) از سری گلکسی اس 22 رونمایی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید