اخبار

Xiaomi قصد بازگشت به بازار تبلت‌های رده بالا را دارد

Xiaomi Logo 2019 present scaled

با توجه به اطلاعات تازه‌ای که از MIUI 12.5 به دست آمده است، شرکت چینی شیائومی قصد بازگشت به بازار تبلت‌ها را داشته و در حال تولید سه تبلت جدید است.

مدتی است که بازار تبلت‌های رده بالای اندرویدی بسیار محدود است و تنها گزینه‌هایی مانند سامسونگ و هواوی در آن به چشم می‌خورند. حالا با توجه به اطلاعاتی که توسط افشاگر شناخته شده محصولات شیائومی، یعنی kacskrz و گروه تلگرامی XiaomiUI منتشر شده‌اند؛ این شرکت قصد ارائه سه تبلت رده بالا که از پردازنده‌های سری ۸ اسنپدراگون استفاده‌ می‌کنند را دارد.

این اطلاعات جدید، از آخرین بیلد آلفای MIUI Home به دست آمده و شامل صفحه‌ای مخصوص گزینه‌های جسچر کنترل برای تبلت‌ها است. در سورس کد آن نیز نام سه دستگاه که از آنها به نام‌های Nabu، Enuma و Elish یاد شده به چشم می‌خورند.

XIaomi%201

به گفته kacskrz، شماره مدل Enuma با K81 به پایان رسیده در صورتی که شماره مدل Elish با K81A به پایان می‌رسد؛ به همین دلیل به احتمال زیاد اینها دو نسخه متفاوت از یک دستگاه هستند. مدل Enuma از تماس‌های صوتی نیز پشتیبانی می‌کند و به همین علت به احتمال زیاد پشتیبانی از 4G یا 5G در آن وجود دارد.

XIaomi%202

سومین دستگاه در این بین، Nabu نام دارد و شماره مدلش با K82 خاتمه می‌یابد؛ بنابراین احتمالا با دو دستگاه دیگر تفاوت دارد. این سه تبلت با نمایشگرهای IPS LCD عرضه خواهند شد که دارای رزولوشن 2560×1600 و نرخ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز هستند. نسبت صفحه آنها ۱۶:۱۰ بوده و با توجه به شایعات، سایز نمایشگر Nabu ۱۰.۹۷ اینچ خواهد بود.

اشاراتی نیز به این شده است که تبلت Nabu از پلتفرم کوالکام SM8150 استفاده می‌کند که احتمال قرار گرفتن پردازنده‌های اسنپدراگون ۸۵۵، ۸۵۵+ و ۸۶۰ در آن را ممکن می‌سازد. دو تبلت دیگر از پلتفرم SM8250 استفاده کرده که نشانگر قرار گرفتن پردازنده‌های اسنپدراگون ۸۶۵، ۸۶۵+ و ۸۷۰ در آنها است.

XIaomi%203

دیدگاهتان را بنویسید