اخبار

iPhone SE بعدی نمایشگر ۴٫۷ اینچی دارد و iPhone SE بعد از آن، نمایشگر حفره‌دار!

se 2022

گویا دو سال دیگر اپل قرار است iPhone SE با نمایشگر حفره‌دار عرضه کند که از همین حالا بسیاری برای آن محصول هیجان دارند.

نسل جدید iPhone SE قرار است در سال ۲۰۲۲ معرفی شود و آنطور که شنیده شده، همین نمایشگر ۴٫۷ اینچی که حالا در نسل کنونی شاهدش هستیم را در نسل بعدی هم خواهیم دید. این اطلاعات را Ross Young، یکی از آنالیزگرهای مسائل اپلی اعلام کرده است.

Punch Hole iPhone SE

حتما می‌دانید که نسل حاضر iPhone SE درواقع همان آیفون ۸ است که با پردازنده جدید از راه رسیده. پیش‌تر در شایعات داشتیم که اپل در حال کار روی گوشی آیفون SE پلاس هم هست که قرار بود از روی آیفون ۸ پلاس ساخته شود و با پردازنده به‌روز به بازار عرضه شود. اما خب چندی پیش Ming-Chi Kuo آب پاکی را روی دوست‌داران این سری از آیفون‌ها ریخت و گفت که قرار نیست تا سال آینده میلادی، شاهد عرضه هیچ مدلی از آیفون SE باشیم.

Ross Young tweet

Young هم تایید کرده که خبری از iPhone SE در سال جاری میلادی نیستیم اما آنطور که می‌گوید، در سال ۲۰۲۲ شاهد پیشرفت اندک (احتمالا باز هم در حد پردازنده) خواهیم بود اما در عوض طراحی کاملا جدید را در سال ۲۰۲۳ خواهیم دید.

گفته شده اپل در حال کار روی یک iPhone SE با نمایشگر ۶٫۱ اینچ است که دوربین سلفی در یک حفره در بالای نمایشگر آن قرار خواهد گرفت و خبری از ناچ و بریدگی در نمایشگر آن نخواهد بود. اپل همچنین گفته شده که قرار است نمایشگرهای حفره‌دار را به پرچمداران سال ۲۰۲۲ خود هم بیاورد. به همین دلیل منطقی است که اولین بار نمایشگر حفره‌دار را در آیفون ۱۴ ببینیم و سپس یک سال بعد آن را در آیفون SE شاهد باشیم.

نمایشگر حفره‌دار چیزی است که در چند سال اخیر سازندگان گوشی‌های اندرویدی بیشترین استفاده از آن را برده‌اند. با کمک چنین نمایشگرهایی هم مساحت قابل استفاده نمایشگر بیشتر می‌شود و هم دوربین سلفی کمترین جای ممکن را از بخش جلویی اشغال می‌کند. اینکه بالاخره اپل هم به این تکنولوژی روی بیاورد، قطعا خبر خوبی برای کاربران این شرکت خواهد بود زیرا بالاخره از شر ناچ خلاص می‌شوند.

آیفون SE که سال بعد معرفی خواهد شد، احتمالا هیچ تغییری در طراحی نخواهد داشت اما به جای آن از پردازنده نسل جدید و شبکه ۵G پشتیبانی خواهد کرد. همچنین پشتیبانی از ۵G احتمالا محدود به شبکه sub-6GHz باشد و خبری از پشتیبانی از موج‌های میلی‌متر ویو در آن نخواهد بود. شما درباره آیفون SE با نمایشگر حفره‌دار چه فکر می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید