اخبار

باتری شیائومی Mi 11 Ultra دارای فناوری منحصربه‌فردی خواهد بود

maxresdefault 8

شیائومی می‌گوید Mi 11 Ultra دارای فناوری باتری جدیدی خواهد بود که نه‌تنها باعث باریک شدن گوشی می‌شود بلکه سرعت شارژ را بالا می‌برد. Mi 11 Ultra تراشه‌ی ویژه‌ای خواهد داشت. 

شیائومی تاکنون بارها تیزرهایی با محوریت رویدادی که ۲۹ مارس ۲۰۲۱ (۹ فروردین ۱۳۹۹) برگزار می‌کند منتشر کرده است. از قرار معلوم شرکت چینی در پی رونمایی سه یا چهار مدل گوشی از سری می ۱۱ است. شیائومی همچنین از بازگشت سری می میکس در رویداد ۹ فروردین خبر داده و گفته است مدل بعدی می میکس از دوربینی با لنز مایع استفاده خواهد کرد. 

آن‌طور که GSMArena می‌نویسد شیائومی در پوستری اعلام کرده است که می‌خواهد از باتری دارای آنُد سیلیکون‌اکسیژن در Mi 11 Ultra استفاده کند. این گوشی پرچم‌دار دارای تراشه‌ی کاملا جدیدی خواهد بود؛ البته فعلا از کارکرد این تراشه مطلع نیستیم. 

Mi 11 Ultra render and camera bump

باتری Mi 11 Ultra سیستم شارژ فوق سریع خواهد داشت و طبق ادعای شیائومی، فناوری سیلیکون‌اکسیژن به تولید گوشی‌های باریک‌تر با توانایی پشتیبانی از شارژ سریع‌تر منتهی می‌شود. شیائومی می‌گوید ایده‌ی تولید باتری سیلیکون‌اکسیژن را از «وسایل نقلیه‌ی جدید» الهام‌ گرفته است. این شرکت در الکترود منفی باتری Mi 11 Ultraماده‌ای سیلیکونی در مقیاس نانو قرار می‌دهد که از لحاظ تئوری، ۱۰ برابر ظرفیت بیشتر از گرافیت خواهد داشت. 

شیائومی در توضیح تراشه‌ی مرموز Mi 11 Ultra از کلیدواژه‌ی Surging استفاده کرده است تا به‌نوعی ذهن ما را به سمت سیستم-روی-چیپ Surge S1 که در سال ۲۰۱۷ معرفی شده بود بکشاند. فعلا نمی‌دانیم که شیائومی قصد معرفی Surge S2 را دارد یا تراشه‌ی جدید به پردازنده‌ی سیگنال تصویر لنز مایع مرتبط است. 

دیدگاهتان را بنویسید