اخبار

Nokia خبر از ارائه یک بسته بروز رسانی برای چهار گوشی مبتنی بر نوکیا بل داده است.

thumb3

گوشی اول این لیست، Nokia 808 PureView نام دارد که به داشتن یک دوربین فوق‌العاده با کیفیت معروف است. سه گوشی دیگر این لیست نیز عبارتند از Nokia 701، Nokia 700 و Nokia 603  که البته بروز رسانی های کوچک تری را دریافت خواهند کرد.

بسته بروز رسانی Nokia 808 PureView  بهبود های فراوانی را به ارمغان می آورد که بیشتر آنها مربوط به بخش دوربین و فیلم برداری می شود، مهمترین این بهبود ها عبارتند از:

  • حالت Grid در نرم افزار گالری، زمانی که گوشی را به صورت افقی در دست گرفته ایم.
  • دسترسی به امکانات بیشتر هنگام باز کردن تصاویر از طریق ویجت قرار گرفته در صفحه اصلی. از جمله این امکانات بیشتر می توان به امکان مشاهده دیگر تصاویر، بزرگ نمایی، به اشتراک گذاری، ویرایش و ارسال سریع تر تصاویر اشاره کرد.
  • ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص عکس گرفته شده که شامل رزولوشن، مقدار ISO، تنظیمات رنگ سفید، حجم تصاویر و مکان گرفته شدن عکس ها می شود. همچنین در هنگام اتصال به اینترنت تنها با یک کلیک می توان بر روی سرویس مکان یابی نوکیا یا “Nokia Maps” مکان جغرافیایی عکس گرفته شده را مشاهده کرد.
  • امکان انتخاب و حذف چند تصویر در حالت Grid گالری.
  • اضافه شدن دکمه Reset در مد Creative برای برگرداندن تنظیمات تغییر یافته توسط کاربر به حالت اولیه یا به اصطلاح “Default”.

در کنار موارد گفته شده در بالا، بهبود های دیگری نیز به Nokia 808 PureView اضافه شده که در زیر به صورت خلاصه آمده است:

  • بروز رسانی مرورگر اینترنتی به نسخه ۸٫۳ با عملکرد سریع تر در بخش HTML 5
  • صفحه کلید جدید با عملکرد بسیار سریع تر
  • اضافه شدن حالت Car Mode برای دسترسی سریع و آسان به بخش های اصلی گوشی در حین رانندگی

ویژگی ها و بهبود های ذکر شده در بالا همگی تنها مربوط به گوشی Nokia 808 PureView می شود و طبق گفته نوکیا، سه گوشی نام برده دیگر تنها ویژگی هایی شامل مرورگر سریع تر و حالت Car Mode را دریافت خواهند کرد.

Nokia PureView 808 Update

بروز رسانی این چهار گوشی از روز ۲ اکتبر (۱۱ مهر) آغاز گردید اما به دلیل برخی مشکلات، عرضه این بروز رسانی موقتاً متوقف شد و قرار است پس از برطرف شدن مشکل دوباره از سر گرفته شود. البته پس از آن نیز کاربران ممکن است به دلایل مختلف، این بروز رسانی ها را با اختلاف زمانی دریافت کنند.

کاربران این چهار گوشی برای اطلاع از عرضه بروز رسانی می بایستی به بخش Software Update بر روی گوشی خود رفته و یا با اتصال گوشی به کامپیوتر و اجرای نرم افزار Nokia Suite، از آماده بودن بروز رسانی با خبر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید