اخبار

ویژگی‌های آیفون ۱۲ (IPhone 12) افشا شد.

001
بر هیچ کسی پوشیده نیست که اپل در ماه‌های آینده از گوشی‌های سری آیفون ۱۲ (IPhone 12) افشا شد. جدیدترین اطلاعات به استفاده از دوربین LiDAR در نسخه پرو مکس و عرضه دیرهنگام این محصولات اشاره دارند.

رویداد۲۴ به تازگی حساب توییتری «EverythingApplePro» با انتشار تصویری از فایل CAD گوشی‌های آینده اپل ادعا کرده که آیفون ۱۲ پرو مکس با نمایشگر ۶.۷ اینچی به دوربین LiDAR مجهز می‌شود. با وجود انتشار این تصویر، برخی ادعا کرده‌اند که طراحی آن‌ اشتباه است. افشاگر معروف محصولات اپل، «جان پروسر» با یک ایموجی از توییت «بنجامین گسکین» مبنی بر عدم تکمیل طراحی، حمایت کرده است.

توییت گسکین به شرح زیر است:

«ابعاد، طراحی کلی و محل قرارگیری دکمه‌ها مشکلی ندارند و برای سازندگان قاب مناسب است، اما آن‌ها به نحوه قرارگیری دوربین روی پنل جلویی و پشتی نیازی ندارند و از طراحی سابق استفاده می‌کنند. ما هنوز باید صبر کنیم تا اطلاعات نهایی ماه آینده منتشر شوند.»

علاوه بر انتشار این طرح، اطلاعات بیشتری پیرامون گوشی‌های سری آیفون ۱۲ نیز منتشر شده است. بر اساس جدیدترین گزارش، اپل از ۴ گوشی رونمایی می‌کند که مدل پایه به نمایش ۵.۴ اینچی مجهز می‌شود، دو نسخه از صفحه نمایش ۶.۱ اینچی بهره می‌برد و بالاترین مدل نمایشگر ۶.۷ اینچی خواهد داشت.

آیفون ۱۲ با نمایشگر ۵.۴ اینچی با قیمت پایه ۶۴۹ دلار وارد بازار خواهد شد که نسبت به آیفون ۱۱ با قیمت پایه ۶۹۹ دلار، ارزان‌تر است. بر اساس شایعات، این گوشی هوشمند به چیپست اپل A14 Bionic و پنل OLED مجهز می‌شود و همچنین از شبکه ۵G پشتیبانی می‌کند. این گوشی هوشمند با وجود نمایشگر ۵.۴ اینچی، ابعاد کوچکتری نسبت به آیفون SE جدید با صفحه نمایش ۴.۷ اینچی خواهد داشت.

کاهش قیمت این گوشی هوشمند با وجود پیشرفت‌ها نسبت به مدل قبلی، قابل توجه به نظر می‌رسد اما همچنان برای بسیاری از کاربران گران خواهد بود. استفاده از مودم ۵G قیمت محصولات را افزایش می‌دهد و با توجه به این موضوع که در بسیاری از کشورها اینترنت ۵G وجود ندارد، پرداخت هزینه بالاتر برای کاربران صرفه اقتصادی نخواهد داشت. احتمالا چنین مسئله‌ای باعث عرضه گوشی پنجم اپل خواهد شد.

بر اساس شایعات، مدل پنجم تنها از شبکه ۴G پشتیبانی می‌کند که می‌تواند فروش سازنده خود در کشورهایی که اینترنت ۵G در دسترس نیست را افزایش دهد. اگر این شایعه حقیقت داشته باشد، این دستگاه با قیمت پایین‌تری نسبت به مدل ۵G وارد بازار خواهد شد.

جدیدترین خبار بروز موبایل در سایت تل استار

دیدگاهتان را بنویسید